Klietky pre psov
   HOME   |   Klietky do bytu    |   Klietky do auta    |   Objednávka   |   Návyk psa na klietku   |   Kontakt   
 

Návyk psa na klietku

 

Základom je zaobstarať si klietku. Dobre si rozmyslite, na aký účel sa klietka obstaráva . Niekomu stačí len do auta pre účel prepravy, niekto ju chce do bytu. Každopádne pre obidva účely je postup rovnaký aj keď chcete naučiť psíka do klietky iba do auta, pobyt v klietke začnite nacvičovať doma .

 

Na pobyt v klietke psíka zvykajte postupne. Nikdy nezatvárajte šteňa alebo aj dospelého psa hneď do klietky na niekoľko hodín. Klietku dajte na miesto, kde chcete aby bola umiestnená, dajte do nej pelech, ideálne ešte deku, aby si psík mohol ľubovoľne svoje miestečko pripravit. Nechajte psa, nech si klietku môže sám ovoňať. S klietkou najlepšie psíka zoznámite v rámci hry do ktorej zapojíte aj klietku. Môžete do nej hodiť hračku pri aportovanie, občas do klietky trochu kliknite, aby si zvykol na zvuk. Predsa len klietka treba v aute môže trošku cinkať, tak aby tento zvuk psíka nedesil. Keď sa šteňa unaví, dajte do klietky pamlsok, ideálna je malá žuvacia kostička, povel miesto alebo domček a nechte šteňa nech si tam chvíľku žuve. Klietku nezatvárajte, len psíka pochváľte. Ak je v klietke v pokoji , dajte ďalší kúsok pamlsku, ku ktorému opäť pridajte pochvalu .

 

V prípade, že chcete používať klietku pre dlhší pobyt psíka, napr. keď ste v práci, tak klietku rozdeľte na dve časti . Do jednej dajte pelech a do druhej misku s vodou a eventuálne podložku na venčenie - ideálne sú savé podložky pod šteniatka. Potom do klietky môžete dávať aj kŕmenie, aby šteňa malo klietka spojenú len s príjemnými vecami alebo činnosťami.

Až šteňa toto zvládne môžete klietku na 5 minút zavrieť, ale zostaňte v blízkosti. Časy môžete postupne preťahovať. Potom opustite miestnosť, ale za chvíľočku sa vráťte. Ak je psík hodný, pochváľte ho a cez mreže odmeňte pamlskom.

 

Dôležité je, že keď pes v klietke spí alebo odpočíva, nesmie byť rušený. Zakážte najmä deťom za psom do klietky liezť, brať mu odtiaľ veci, jednoducho tento priestor je len jeho, je to jeho útočisko. Keď už bude psík zvyknutý, nechávajte mu klietku otvorenú s možnosťou voľného pohybu. V prípade potreby klietku uzavrite a pes si pokojne ľahne a bude spať .

Garance
Garantujeme Vám maximálnu spokojnosť.
Ak by ste niečomu nerozumeli
pri používaní našich produktov, sú Vám k dispozícii nasledujúce
telefónne číslo pre Vaše otázky
+421 221 203 002


Zaslanie klietky

  • vyzdvihnutie v sieti Uloženka
  • kuriérskou službou DPD

 

Úhrada klietky

  • v hotovosti
  • dobierkou
  • bankovým prevodom
 
       
     
Agility tábor s coursingem Klatka dla psa BestPet - nejlepší značka pro Vašeho mazlíčka
Vysúšač pre psov Klece pro psy BestPet - best for your pet